Adria Liga forduló Pécsett Serdülő csapatunk szoros végjátékban vesztett a Zágráb ellen, majd fölényesen verte a Madvescar csapatát az Adria Ligában.
2014.01.19. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok

Kosárlabda Akadémia Pécs - Zagreb 66-73 (16-18,25-21,14-13, 11-21)

L.d.: Kóbor G. 5, Bázel B. 22, Bognár V 26

Edzők: Tálos Zoltán, Bekk Zsanett

Tálos Zoltán: Végig kiélezett mérkőzést veszítettünk el, így komoly hiányérzet maradt bennem a találkozóval kapcsolatban. A második negyed utolsó 3-4 percében agresszívan és eredményesen játszva átvettük a vezetést, ezt a negyedik negyed közepéig meg is tartottuk. Ekkor több gyermeteg hiba, és egy kulcsjátékosunk kipontozódása eldöntötte a mérkőzést. Továbbra sem tudunk mit kezdeni ellenfeleink zóna védekezésével, ezzel nincs is semmi gond, hiszen ezt a taktikai elemet a hazai mezőnyben nem használjuk. 35 perc kimondottan jó játék után kár volt az utolsó 5 percért.

Kosárlabda Akadémia Pécs - Madvescar 84-62 (26-24,27-9,13-13,18-14)

L.d.: Bázel 24, Horváth Zs 13, Kóbor G 12, Bognár V. 11, Gibicz L 4

Tálos Zoltán: Jó ritmusban, agresszívan védekezve játszottuk végig a mérkőzést. A szerzett labdákból jó százalékkal megoldottuk a létszámfölényes helyzeteinket, így gond nélkül nyertünk. Minden játékos lehetőséget kapott és élve ezzel, hozzá tudott tenni a csapat teljesítményéhez.