Több fronton is helytálltak U18-as játékosaink a nyár folyamán, ezért nem volt egyszerű dolga a szakmai stábnak a felkészülés szervezésekor, edzőtáborok, világversenyek tarkították a programot.
- Örömteli, hogy sok játékos vett részt a nyár folyamán a korosztályos válogatottak edzőtáborain, világversenyein, illetve a felnőttcsapat edzésein, viszont így nem volt egyszerű megszervezni a felkészülést. Továbbra is célunk, hogy minél több játékost adjunk az U18-as és U16-os válogatottaknak, vagy éppen a 3x3-as kosárlabdának, emellett úgy kell képeznünk a játékosokat, hogy bármikor integrálhatóak legyenek a felnőttcsapatba, készen álljanak rá fizikálisan és taktikailag is – kezdte a tréner.
A következő időszakban több kadett korosztályú kosárlabdázó is lehetőséget kap az U18-as keretben, a juniorok pedig a női NB I. B-s bajnokságban, illetve a nemzetközi mérkőzéseken jutnak majd plusz játéklehetőséghez.
- Szeptemberben már részt vettünk egy szlovén túrán, januárban rendezzük a Fűzy Ákos emléktornát, amelyre magasan jegyzett klubok érkeznek majd, de szervezünk még más nemzetközi mérkőzéseket is – fogalmazott Meszler Balázs, aki kiemelte, hogy ezek a találkozók nemcsak azért fontosak, mert ezáltal fejlődhetnek a játékosok, hanem azért is, mert más nemzetek kosárlabda-társadalmával is megismertethetik magukat Akadémiánk növendékei.
Az U18-as csapat egyik fő célja az, hogy az Akadémiánk által képviselt irányvonalakat szem előtt tartva lépjen előre, másrészt hogy a válogatott kerettagok felkészülten érkezzenek majd a világversenyekre, ott is példamutató játékkal képviseljék Akadémiánkat.
- Nagyon sok edzésmunkára van szükség a pályán és a konditeremben egyaránt ahhoz, hogy azt a játékstílust képviselni tudjuk, ami Akadémiánkra jellemző. Ráadásul van egy plusz víziónk a junioroknál, amit a csapat erősségeire építünk. Sok alapelvvel foglalkozunk minden edzésen, ezek alkalmazása nem megy egyik napról a másikra, viszont minden héten előre lépünk valamiben. Tudjuk, hogy türelmesnek kell lenni, időre van szükség ahhoz, hogy ezek az elképzelések megvalósuljanak és automatizálttá váljanak, de nagyon fontos minden részlet, mert ezek szolgálják a játékosok fejlődését – zárta Meszler Balázs, aki mint elmondta, gyakran kapnak visszajelzést az elvégzett munkáról a csapat tagjai, majd ezeket a tapasztalatokat beépítik a gyakorlatba az egyéni képzéseken és a csapat edzésein is.